Prace na wysokości – usługi alpinistyczne Opole, Wrocław, Śląsk

 

Jaki rodzaj prac można wykonać za pomocą dostępu linowego? Niemal każdy! Specjalizujemy się w wielu branżach. Na wysokości najczęściej wykonujemy malowanie, inspekcje nieruchomości i urządzeń, naprawy, konserwacje czy montaż zabezpieczeń na ptaki lub montaż reklam. Jesteśmy w stanie wykonać naszą pracę w sposób efektywny kosztowo, wydajnie i ekologicznie. W niniejszym artykule postaramy się po krótce przybliżyć pojęcie jakim są prace na wysokości, czyli tak zwane usługi alpinistyczne lub alpinizm przemysłowy.

 

Jakie uprawnienia powinna mieć profesjonalna świadcząca usługi alpinistyczne?

Zawsze, gdy potrzebujesz fachowych usług na wysokości i chcesz mieć pewność, że eksperci, którym zlecasz prace alpinistyczne, rzeczywiście mają kwalifikacje, poproś o informacje w zakresie posiadanych uprawnień. Certyfikatem, który upoważnia i potwierdza umiejętności w zakresie prac na wysokości jest IRATA. International Industrial Rope Access Trade Association to organizacja zrzeszająca osoby zajmujące się zawodowo świadczeniem usług bezpiecznej pracy na wysokości. Uprawnienia IRATA są honorowane praktycznie na całym świecie.

Mycie okien na wysokości z wykorzystaniem technik alpinistycznych

Czyste okna mają wypływ na lepsze samopoczucie, wpada przez nie więcej światła słonecznego i sprawiają, że nieruchomość jest lepiej postrzegana. Mycie okien i przeszkleń nie jest prostą czynnością, szczególnie w tak trudnych warunkach jak utrudniony dostęp lub ekstremalna wysokość. Mycie przeszkleń w wysokich budynkach jest wykonywane głównie na trzy sposoby, w zależności od tego, który jest w danej sytuacji najbardziej korzystny. Pierwszym sposobem jest mycie przeszkleń wodą demineralizowaną, jest to wysoce efektywna i ekologiczna metoda mycia okien na wysokości.

Woda demineralizowana jest wytwarzana w specjalnej maszynie wykorzystując proces odwróconej osmozy, a następnie woda jest pompowana do szczotki myjącej. W tej metodzie mycia przeszkleń na wysokości praca odbywa się z ziemi dzięki 24 metrowym bardzo lekkim i wytrzymałym tyczkom z włókna węglowego. Drugą metodą na mycie przeszkleń w wysokich budynkach jest wykorzystanie podnośnika lub rusztowania. Tę metodę można również łączyć z pierwszym sposobem, zwiększając tym samym zasięg mycia. Ostatnią metodą jest mycie na wysokości poprzez usługi alpinistyczne. Dzięki międzynarodowym szkoleniom IRATA, nasi wykwalifikowani pracownicy są w stanie wykonać usługi alpinistyczne bezpiecznie i pewnie.

Czyszczenie rynien dachowych, mycie i renowacja dachów

Rynny to często pomijany, a jednocześnie ważny aspekt budynku. Rzadkie czyszczenie rynien i pozostawianie je bez kontroli, może powodować blokowanie i zapychanie się przewodów rynnowych. Osadzanie się liści, mchów, gałęzi i w niektórych przypadkach martwych zwierząt może prowadzić do poważnych szkód materialnych. Wystarczą ulewne deszcze, a cały budynek może zostać zalany.

Aby zapobiec skutkom zaniedbań, zalecane jest czyszczenie rynien raz w roku, najlepszym momentem na usunięcie zanieczyszczeń z rynien jest początek zimy, po opadnięciu wszystkich liści z drzew. Czyszczenie rynien może być niezwykle trudne, biorąc pod uwagę dostęp do nich. Z pomocą przychodzą jednak usługi alpinistyczne, dzięki którym wykwalifikowani technicy bez trudu wykonają czyszczenie rynien oraz w razie potrzeby wykonają niezbędne naprawy rynien.

Przy okazji czyszczenia rynien na wysokości można zadbać jednocześnie o swój dach. Mycie i renowacja dachów również jest wykonywane prze pracowników korzystających z alpinizmu przemysłowego. Mycie dachów odbywa się z wykorzystaniem wody pod ciśnieniem i w razie potrzeby odpowiednio dobranym preparatom myjącym. Regularne czyszczenie rynien i dachu nie tylko wpływa na poprawę strony wizualnej budynku ale również korzystnie wpływa na jego stan techniczny.

Prace na wysokości  – montaż kolców na ptaki i zabezpieczeń anty-ptak

Ptaki gniazdujące na wysokich konstrukcjach mogą być źródłem wielu problemów. Nie tylko ciągłe gruchanie gołębi jest uciążliwe, ale ich gniazda i odchody mogą być istotnym czynnikiem niszczenia budynków. Najbardziej humanitarnym, trwałym i skutecznym rozwiązaniem jest montaż kolców na ptaki tzw. Anty-ptak. Możesz je umieścić w prawie każdym miejscu narażonym na lądowanie ptaków. Samodzielny montaż kolców na ptaki może być niemożliwy w trudno dostępnych miejscach oraz na dużej wysokości. Firma sprzątająca z Opola posiada odpowiedni sprzęt i umiejętności do skutecznego montażu wszelkiego rodzaju zabezpieczeń na ptaki. Technicy dostępu linowego mogą zainstalować kolce na ptaki bardzo szybko i bezpiecznie.

Usługi alpinistyczne i prace na wysokości Opole, Wrocław, Śląsk!

Utrzymanie zewnętrznej powierzchni wysokiego budynku może przysporzyć wiele trudności. Jednakże nie oznacza to, że dostęp staje się niemożliwy z uwagi tylko na wysokość, na której należy wykonać pracę. Wręcz przeciwnie, tutaj z pomocą przychodzą usługi alpinistyczne. Ułatwiające bieżącą konserwację budynku lub mycie okien na wysokości, zakładanie zabezpieczeń przeciw ptakom, malowanie budynku i inne czynności pielęgnacyjne, remontowe czy konserwacyjne. Skontaktuj się z firmą działającą na Opolszczyźnie, Śląsku i Dolnym Śląsku i skorzystaj z usług dla najbardziej wymagających.