Profesjonalne mycie dachów – województwo opolskie, dolnośląskie, śląskie

 

mycie dachów

Mycie dachów – dlaczego warto czyścić i chronić swój dach?

 • Twój dach jest jedną z najważniejszych części domu, które należy utrzymać w dobrej kondycji. Jest elementem najbardziej narażonym na czynniki powodujące zużycie i zniszczenie.
 • Z biegiem czasu Twój dach będzie bardziej podatny na niszczenie z powodu deszczu, mrozu i słońca, które to skutecznie osłabiają i uszkadzają połać dachu.
 • Dachówki są wykonane z porowatego materiały, który zacznie się poddawać procesom starzenia, potencjalnie prowadząc do poważniejszych problemów w przyszłości.
 • Mchy, porosty i glony rosnące na Twoim dachy mogą wyglądać nieestetycznie.
 • Ukorzenione rośliny prowadzą do niszczenia dachu.
 • Czysty dach poprawia wygląd Twojego domu, dodaje mu wartości oraz może uczynić go bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych nabywców.

 

Przeczytaj więcej w artykule „Jak wyczyścić kostkę brukową? Skuteczne – ciśnieniowe mycie kostki brukowej i dachów!” 

 

 

„Kostka brukowa, chodniki, dachy wyglądają pięknie przez pierwsze kilka lat po założeniu. Jeśli nie zadbasz o utrzymanie ich w stałej czystości, powierzchnie te będą wyglądać po prostu niechlubnie. Obrośnięte dachówki mchem i glonami, chodniki w chwastach i innych organicznych substancjach nie są estetyczne i mogą powodować zniszczenia powierzchni. W dzisiejszych czasach mamy wiele różnych możliwości na to, aby przywrócić naszym domom i podjazdom dawną świetność…” 

 

 

Najczęściej zadawane pytania w temacie mycia dachów!

 

Czy mycie ciśnieniowe dachu lub chodzenie po dachówkach uszkodzi go?

 • Do mycia dachów używamy specjalistycznej myjki ciśnieniowej, innej niż te, których najczęściej się używa w domowych warunkach. Dostosowujemy ciśnienie i odległość lancy do obecnego stanu Twojego dachu. Dobierany jest specjalny preparat czyszczący ułatwiający usuwanie z dachu trudnych zabrudzeń. Gdy dach jest niski używamy rusztowań i drabin, w trudniejszych pracach i wyższych budynkach stosujemy techniki alpinistyczne. Gwarantujemy, że Twój dach nie zostanie uszkodzony podczas mycia!

 

Jak szybko dach ulegnie ponownemu zabrudzeniu?

 • Wszystko zależy od tego w jakim miejscu mieszkasz. Stosunkowo częściej dachy i elewacji budynków ulegają zabrudzeniu przy ruchliwych ulicach, pylących drzewach i wilgotnych miejscach. Na życzenie klienta na powierzchni dachu aplikujemy impregnat przeciwdziałający ponownemu, szybkiemu osadzaniu się zanieczyszczeń. Impregnacja dachu wykonywana jest między innymi w celu „uszczelnienia” porowatej powierzchni połaci, gdzie zwiększone jest ryzyko odrastaniu i przywieraniu mchów, porostów i glonów.

 

Czy mycie dachu spowoduje, że otoczenie domu będzie brudne?

 • Przed przystąpieniem do mycia dachu, odsuniemy meble ogrodowe, a w razie konieczności przykryjemy inne rzeczy plandeką, aby zostawić po sobie jak najmniej nieporządku

 

Ile kosztuje mycie dachu?

 • Cena mycia dachów jest głównie zależna od powierzchni oraz stopnia zabrudzenie. Na to, ile kosztuje umycie dachu również wpływa wysokość budynku i skomplikowanie konstrukcji dachu. W przypadku niskiego budynku o dwuspadowym dachu, cena umycia będzie najniższa.

 

Jak długo trwa czyszczenie dachu przez profesjonalną firmę?

 • Ta kwestia również zależy od mytej powierzchni. W przypadku domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych czas ten wynosi ok. 1-2 dni. Przy większych powierzchniach dachu czas ten wynosi do ok. 3 dni.

 

Mycie dachu domu w zabudowie szeregowej, czy to możliwe?

 • Tak, realizujemy mycie dachów domów w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. Jeśli przekonasz sąsiadów do umycia swoich dachów, na pewno cena jednostkowa będzie niższa, niż w przypadku pojedynczego budynku.

 

Mycie dachów – Opole, Wrocław, Śląsk!

Niezależnie od tego czy mieszkasz w województwie opolskim, dolnośląskim czy śląskim – nasza firma sprzątająca ZTIRA z pełnym profesjonalizmem zadba o Twój dach. Posiadamy wieloletnie doświadczenie poparte licznymi referencjami, pozwalające sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom. Nasi pracownicy posiadają międzynarodowe certyfikaty IRATA, uprawniające do pracy na wysokościach, dzięki czemu praca jest bezpieczna i wysoce skuteczna!

 

Aby uzyskać poradę oraz bezpłatną, niezobowiązującą wycenę czyszczenia i renowacji dachu, skontaktuj się z nami!