Noworoczne postanowienie- stałe utrzymanie czystości i porządku w biurze.

Noworoczne postanowienie- stałe utrzymanie czystości i porządku w biurze.

Noworoczne postanowienia ma prawie każdy z nas. Dotyczą często różnych dziedzin życia. Dlaczego jednym z nich nie może być powierzenie sprzątania biura firmie sprzątającej? Utrzymanie w stałej czystości biura to wiele wymiernych korzyści. Sprzątanie niesie za sobą dobro dla pracowników jak również urządzeń, materiałów i innych rzeczy, które niszczeją poprzez nagromadzenie się brudu.

Otoczenie pracy w biurze- co ma z tym wspólnego sprzątanie?

Osoby na co dzień pracujące w biurze, wiedzą ile czasu w nim spędzają. Najczęściej jest to 8 godzin pracy w jednym miejscu. Dla ilu z Nas nie jest ważne otoczenie wokół miejsca pracy? Zapewne są osoby, którym nieporządek nie przeszkadza. Jednak większość z Nas zwraca uwagę na panujące warunki i otoczenie we własnym biurze. Kurz, nieprzyjemne zapachy z przepełnionych koszy na śmieci, klejące biurko, brudne okna, przez, które nic nie widać, to tylko część rzeczy jakie nam przeszkadzają i mogą zaburzać efektywne wykonywanie powierzonych nam zadań.

Higiena i bezpieczeństwo pracy w biurze a sprzątanie.

Mówiąc o higienie pracy mamy na myśli zbiór zasad , które określają sposoby wykonywania pracy oraz zapewnienia pracownikom warunków pracy w taki sposób aby wykonywanie jej było bezpieczne i higieniczne. Pod określeniem zapewnienie bezpieczeństwa pracy możemy rozumieć:

  • Zapewnienie ergonomicznego siedziska pracy,
  • Zapewnienie wystarczającej przestrzeni do wykonywania pracy,
  • Dobrze działający sprzęt elektryczny,
  • Odpowiednie oświetlenie,
  • Eliminowanie hałasu emitowanego przez urządzenia biurowe

Celem higieny pracy jest tworzenie przyjaznego, funkcjonalnego, praktycznego i komfortowego środowiska w firmach i zakładach pracy. Na dobrą higienę w pracy składają się:

  • Regularne badania pracownicze
  • Możliwość korzystania z urlopów i L4
  • Zagwarantowanie pracownikom możliwości rozwoju
  • Możliwość awansów
  • Utrzymanie porządku i estetyki miejsca pracy

Co więc daje pracownikom zapewnienie odpowiedniej higieny pracy? Im lepsze warunki pracy, tym efektywność pracy, zaangażowanie w powierzone zadania będzie wyższa. Dzięki higienie, atmosfera i otoczenie pracy staje się wówczas lepsza. Pracownicy zdecydowanie lepiej potrafią zarządzać swoim czasem pracy, przy czym odzyskują świadomość tego, iż są współodpowiedzialni za losy firmy w której pracują.

Wśród noworocznych postanowień warto więc wziąć pod uwagę zatrudnienie firmy sprzątającej w zakresie stałego utrzymania czystości w biurze. Czyste, pachnące otoczenie motywuje każdego z nas do pracy. Bałagan i nieporządek jedynie wpływają na niekorzyść nas, naszych pracowników jak również osób/klientów odwiedzających firmę. Niech porządek na stałe zagości w Twoim biurze i na zawsze pozostanie wizytówką firmy.