fbpx

Na czym polega mycie okien wodą demineralizowaną?

 

Mycie ciśnienioweZasadniczo woda nie ma zapachu, koloru ani smaku. Mogło by się wydawać, że woda, która pada prosto z chmur jest nieskazitelnie czysta. Ale dlaczego po opadach deszczu, kiedy Twoje okna wyschną, pozostają białe plamy i smugi na szybach? To sadza, kurz i spaliny z ruchu ulicznego, pyłki drzew i krzewów oraz wszystkie inne zanieczyszczenia które pozostają na Twoich oknach po opadach atmosferycznych. Rozwiązaniem problemu brudnych okien jest mycie wodą demineralizowaną, wykorzystujące wodę poddaną złożonemu procesowi filtracji i oczyszczania!

 

Czym jest mycie przeszkleń wodą demineralizowaną i dlaczego warto wybrać tę metodę?

W wodzie opadowej oraz tej z kranu znajdują się różne pierwiastki, sole i rozpuszczone substancje stałe. Zwykła woda jest twarda, a po wyschnięciu pozostawia charakterystyczny biały osad. Woda demineralizowana jest pozbawiona twardości. Złożony system filtracyjny znajdujący się w maszynie do przygotowywania „czystej wody” składa się z kilku etapów oczyszczania. Wybierając metodę mycia przeszkleń wodą demineralizowaną pozbawioną twardości, zyskujesz czyste i błyszczące okna. Po wyschnięciu na szybach nie pozostają żadne smugi i charakterystyczne dla „zwykłej” wody osady.

Jak wygląda mycie okien wodą demineralizowaną?

Mycie okien na wysokości wodą demineralizowaną przebiega w kilku etapach:

  1. Nasi specjaliści przybywają na miejsce realizacji usługi wyposażeni w odpowiedni sprzęt do mycia wodą demineralizowaną. Sprzęt pozwala na umycie okien do wysokości aż 23 metrów, bez wynajmowania podnośników i rusztować! Usługa jest bezpieczna i ekologiczna.
  2. Woda demineralizowana jest przygotowywana w wieloetapowym procesie oczyszczania. Następne jest przepompowywana poprzez tyczkę do specjalnej szczotki myjącej z miękkiego włókna syntetycznego lub naturalnego włosia. Przesuwając szczotką po mytej powierzchni okien i ram okiennych, usuwane są wszystkie uporczywe ślady i plamy.
  3. Po usunięciu zabrudzeń okna są ponownie przemywane czystą wodą. Proces ten pozwala stworzyć antystatyczną powłokę ochronną na powierzchni okna, utrudniając ponowne osadzanie się zanieczyszczeń.

Sposób na ekologiczne mycie okien i ram okiennych.

Woda demineralizowana skutecznie radzi sobie z zanieczyszczeniami, jest neutralna i nie powoduje uszkodzeń mytej powierzchni. Mycie wodą demineralizowaną jest realizowane na zewnętrznej stronie budynku. Okna wewnątrz myte są tradycyjną metodą, miękką myjką i gumową listwą ściągającą. Przykładamy dużą wagę do ekologii, dlatego też stosowane przez nas metody są jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Tradycyjne mycie okien zwykle wykonuje się z zastosowaniem drabin i środków chemicznych. Jest to praca wymagająca dużego wysiłku fizycznego oraz jest bardzo czasochłonna. Natomiast mycie przeszkleń wodą demineralizowaną jest szybkie, skuteczne i ekonomiczne.

 

Sprawdź tutaj jakie są sprawdzone i skuteczne metody mycia okien w domu!

 

Mycie okien w Opolu i Wrocławiu. Mycie witryn i elewacji.

Postaw na sprawdzone rozwiązania, które stosuje firma sprzątająca ZTIRA w Opolu, Wrocławiu i na Śląsku. Mycie okien jest najczęściej realizowane dla: właścicieli domów i mieszkań, wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowych, agencji nieruchomości, małych i dużych firm. Profesjonalny sprzęt i certyfikowane środki czystości do mycia okien, ram okiennych i elewacji są gwarancją zadowolenia klienta. Nasze referencje dostępne są tu -> https://www.ztira.pl/referencje/.

 

Zalety mycia okien wodą demineralizowaną:

  • Bezpieczne dla zdrowia – w trakcie procesu mycia przeszkleń wodą demineralizowaną nie stosuje się żadnych agresywnych chemikaliów
  • Bezpieczne dla twojej nieruchomości – bez użycia detergentów rami i parapety okienne nie zostaną uszkodzone, miękkie szczotki nie zarysują mytej powierzchni
  • Przyjazne dla środowiska – brak szkodliwego wpływu na zwierzęta, roi rośliny
  • Świetne rezultaty – proces czyszczenia nie pozostawia żadnych śladów ani smug, dzięki czemu możesz cieszyć się przejrzystą i błyszczącą taflą szkła
  • Opłacalność – ponowne nagromadzanie zanieczyszczeń potrwa dłużej, dzięki czemu okna również pozostaną czyste