Jak wyczyścić kostkę brukową? Skuteczne – ciśnieniowe mycie kostki brukowej i dachów!

 

ciśnieniowe mycie kostki brukowejKostka brukowa, chodniki, dachy wyglądają pięknie przez pierwsze kilka lat po założeniu.  Jeśli nie zadbasz o utrzymanie ich w stałej czystości, powierzchnie te będą wyglądać po prostu niechlubnie. Obrośnięte dachówki mchem i glonami, chodniki w chwastach i innych organicznych substancjach nie są estetyczne i mogą powodować zniszczenia powierzchni. W dzisiejszych czasach mamy wiele różnych możliwości na to, aby przywrócić naszym domom i podjazdom dawną świetność. W niniejszym artykule wyjaśnimy dlaczego warto czyścić kostki brukowe, jakie są najlepsze sposoby na mycie dachów oraz dlaczego warto skorzystać z usług firmy sprzątającej z Opola.

 

Ciśnieniowe mycie kostki brukowej, czym? – Karcherem

Prace czyszczenia kostki brukowej o dużych powierzchniach realizowane są z użyciem myjki ciśnieniowej. Jest to urządzenie, które bez problemu poradzi sobie z zabrudzeniami pochodzenia naturalnego, mogą nimi być mchy, glony i inne porosty, które doskonale zostaną usunięte poprzez silny wyrzut strumienia wody. Jej zadaniem jest usunięcie powstałego brudu na kostce brukowej ale również w miejscach trudno dostępnych jakimi mogą okazać się szczeliny pomiędzy elementami bruku, który jest czyszczony. Ztira jako firma sprzątająca z Opola posiadamy  myjki ciśnieniowe z różnym wyposażeniem, w skład ich wchodzą dysze, nakładki czy szczotki. Mycie zabrudzonego chodnika wodą pod wysokim ciśnieniem z użyciem ruchomej głowicy pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszego efektu po zakończeniu prac czyszczących.

Pamiętaj!

Jeśli podczas czyszczenia kostki brukowej myjką ciśnieniową zostanie usunięty piach wypełniający elementy z których składa się podjazd bądź chodnik, koniecznie po wyczyszczeniu i wyschnięciu powierzchni należy uzupełnić braki w postaci piachu.

Ciśnieniowe mycie dachów – usługi alpinistyczne firmy sprzątającej

Prędzej czy później każdy dach niezależnie od materiału z jakiego jest wykonany po czasie pokryje się zabrudzeniami. Powierzchnia dachu każdego dnia jest narażona na działanie opadów atmosferycznych, odchodów zwierząt, glonów i porostów. Regularne mycie dachu powoduje, że wygląda estetycznie. Wtedy cały dom wygląda jak nowo wybudowany. Nie ma reguły co jaki czas powinno wykonywać się czyszczenie dachów. Niektóre będą brudne już po roku a inne po kilku latach w zależności od lokalizacji nieruchomości. Niewątpliwie wykonanie czynności czyszczenia dachu budynku nie należy do bezpiecznych. Prace te wykonuje się na wysokości, która często przekracza ponad 5 m. Zapoznaj się z cennikiem firmy sprzątającej, wykonującej mycie dachów w Opolu i Wrocławiu.

Konserwacja i czyszczenie dachu

Niejednokrotnie po wyczyszczeni dachu okazuje się, że wymaga on dodatkowej konserwacji. Wpływ na to ma niewątpliwie jego podatność na zanieczyszczenia, jego wiek i stan techniczny. Malowanie dachu przywróci dawny wygląd pokrycia, a naniesiona warstwa ochronna zabezpieczy przed pojawianiem się zanieczyszczeń biologicznych, czy osadów. Impregnację dachu należy wykonać przy użyciu specjalnych preparatów. Wybór zależy głównie od materiału pokrycia dachowego. Tego rodzaju środek do impregnacji dachów nakładamy na wyczyszczoną powierzchnię i pozostawiamy go na czas wskazany przez producenta wyrobu. Niektóre środki zmywa się, a inne pozostawia do całkowitego wyschnięcia.  Wykonując samodzielne mycie dachu zwróć uwagę na środek chemiczny, który kupujesz, a szczególnie na jego przeznaczenie.  Blachodachówka czy betonowa dachówka wymaga wyboru innych preparatów. Niewłaściwe dobranie może przyczynić się do zniszczenia powierzchni, zmiany koloru lub utraty właściwości technicznych.

ciśnieniowe mycie dachów


Skuteczna metoda na odświeżenie wyglądu kostki brukowej i dachu

Niewątpliwie, ciśnieniowe mycie kostki brukowej i dachów jest nisko kosztową metodą na przywrócenie dawnych walorów estetycznych domu. Domowe myjki ciśnieniowe we wielu przypadkach poradzą sobie z najpowszechniejszymi zabrudzeniami. W przypadku niektórych zanieczyszczeń konieczne będzie mycie dachu lub kostki brukowej przez profesjonalną firmę sprzątającą, która najlepiej poradzi sobie z doborem odpowiednich środków czyszczących i impregnujących powierzchnię i posiada specjalistyczny sprzęt o wysokich parametrach ciśnienia i temperatury. Czasami efekt wykonanej pracy może być zaskakujący!