Sprzątanie po remoncie i budowie – skuteczne rozwiązania firmy sprzątającej z Lublińca

sprzątanie po budowie Lubliniec

Sprzątanie po remoncie to trudne i czasochłonne czynności

Na myśl o tonach kurzu, śladach po farbie powstających podczas trwającego remontu aż głowa boli. Zanim zdecydujesz się na własną rękę uporać się z brudem powstałym po remoncie mieszkania bądź budowie domu zastanów się czy aby nie skorzystać z usług firmy sprzątającej w Twoim mieście. Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się czego unikniesz, a co zyskasz podejmując współpracę z doświadczoną firmą sprzątającą z Lublińca.

Sprzątanie po budowie bądź remoncie zdecydowanie nie należy do łatwych i przyjemnych czynności. Jest wręcz przeciwnie- pochłania wiele wysiłku fizycznego, jest czasochłonne oraz wymaga od osób sprzątających dużego zaangażowania.

Sprzątanie po remoncie i budowie – jak wyczyścić trudne zabrudzenia?

Czego wymaga profesjonalne sprzątanie poremontowe i pobudowlane?

 

1. Zaopatrzenia w profesjonalny sprzęt oraz środki czystości. Pod względem doboru najlepszych środków i metod sprzątania najlepiej sprawdzą się specjaliści. Pracownicy firmy sprzątającej z Lublińca dysponują odpowiednim sprzętem i wiedzą. Podjęcie współpracy poprzez zlecenie prac sprzątających firmie ZTIRA do posprzątania Twojej nieruchomości w Lublińcu to dobra decyzja. Akcesoria jakie używane są podczas specjalistycznego sprzątania takie jak: mopy, myjki, odkurzacze przemysłowe i parowe, ścierki, szczotki, nożyki czy profesjonalna chemia do różnego rodzaju zabrudzeń są w zasięgu ręki. Mało prawdopodobne jest to, że znajdują się one w Twoim biurze czy domu. Chcąc wykonać sprzątanie poremontowe musisz zaopatrzyć się w swój sprzęt

2. Znalezienia czasu, jaki trzeba poświęcić na dokładne sprzątanie po odbytym remoncie. Dziś wielu z nas narzeka na brak czasu wolnego. Więc jak znaleźć go na sprzątanie poremontowe lub pobudowlane? Można wziąć urlop w pracy, można też sprzątać w sobotę i niedzielę. To jest pewne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić nam jednak tylko pieniądze. Podejmując się sprzątania na własną rękę licz się z tym, iż pochłonie to wiele Twojego czasu. Nieodpowiednie użycie środków czystości oraz niewłaściwy dobór metod sprzątania może doprowadzić do uszkodzenia czyszczonej powierzchni. Sam zdecyduj czy warto robić to samemu czy zlecić porządki firmie sprzątającej z Lublińca.

3. Mycia okien po zakończonej budowie domu to jedna z najtrudniejszych i wymagających czynności. Na naszych oczach powstają domy z bardzo dużymi przeszkleniami, w niektórych z nich przeszklenia znajdują się na wysokościach. Budowa domu trwa a Ty zastanawiasz się, kto i w jaki sposób ściągnie folie zabezpieczające z ram, usunie kropki z farby na szybie, a na końcu umyje całe okno? W takich chwilach zajrzyj do wyszukiwarki google i wpisz: mycie okien w Lublińcu lub mycie okien Lubliniec. Znajdź firmę ztira.pl i zamów usługę mycia okien w Twoim domu czy biurze w Lublińcu czy Tarnowskich Górach.

4. Ściąganie folii, naklejek, kleju czy sylikonu z różnych powierzchni nie odbędzie się bez specjalnego nożyka, środków chemicznych oraz pary wodnej. Z doświadczenia jakie posiada nasza firma sprzątająca z Lublińca wiemy jak trudną i żmudną czynnością jest usuwanie kleju i sylikonów z ram okiennych, szyb czy drzwi. Podczas wykonywania takich czynności sprzątających nie trudno o uszkodzenie powierzchni. Wykonywanie ich należy robić z głową i skupieniem, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń. Bardzo ważne jest aby przed przystąpieniem do zadania wykonać próbę w najmniej widocznym miejscu i ocenić czy można dany sposób wykorzystać dalej.

5. Doczyszczanie posadzek po remoncie odbywa się w różnoraki sposób. Jeśli sprzątanie dotyczy posadzki drewnianej lakierowanej czy olejowanej, czyścimy ręcznie, mopami bez użycia jakiejkolwiek chemii bądź ze specjalnie dostosowaną do danej nawierzchni. Kafle, posadzki przemysłowe, posadzki gresowe, wykładziny PCV najczęściej myjemy maszynami szorująco- zbierającymi z użyciem odpowiednio dobranych padów czyszczących oraz środków chemicznych. Po usunięciu zanieczyszczeń posadzkę neutralizujemy czystą wodą. Oczywiście użycie maszyny szorująco- zbierającej zależy również od wielkości powierzchni, która ma zostać wyczyszczona. Domowe posadzki o małych wymiarach najczęściej myjemy ręcznie.

 

Pisaliśmy wcześniej: W jakim celu wykonuje się polimeryzację posadzek?

Jak zabezpieczyć powierzchnie przed remontem?

Jeśli jednak nie zdecydujesz się na to aby skorzystać z usług sprzątania firmy z Lublińca i postanowisz sam zająć się sprzątaniem, pomyśl o tym jak najlepiej zabezpieczyć remontowany obiekt przed ewentualnymi zabrudzeniami. Pamiętaj, że im mniej trudnych do usunięcia zabrudzeń tym mniej ewentualnych uszkodzeń spowodowanych sprzątaniem. Do zabezpieczenia użyj folii malarskich, taśm, kartonów, gazet. Zabezpiecz nimi posadzki, okna, drzwi, cokoliki, futryny, sprzęty, i inne powierzchnie narażone na ciężkie zabrudzenia po farbie czy kleju.

Sprzątanie poremontowe Lubliniec, sprzątanie pobudowlane Tarnowskie Góry – profesjonalna firma sprzątająca!

Wielu z nas uważa sprzątanie za prace banalną, prostą, pracę jaką może wykonywać każda osoba. Fakt, sprzątać każdy może ale efekt końcowy sprzątania bywa różny. Aby był zadowalający wymaga wiedzy specjalistycznej i doświadczenia, które nie każdy ma. Na tym jak sprzątać dobrze wiedzą pracownicy firmy sprzątającej z Lublińca. Nie są tylko wykwalifikowani ale przede wszystkim codziennie praktykują swój fach wykonując zlecenia prac sprzątających w Lublińcu, Tarnowskich Górach, Krupskim Młynie, Tworogu, Gliwicach i wielu innych miastach i miasteczkach województwa Śląskiego. Jeśli nie chcesz się męczyć z toną kurzu po budowie czy remoncie, nie bój się zwrócić do nas o pomoc. Wypełnij formularz, a my zajmiemy się Twoim problemem 🙂