Sezon na mycie okien już trwa. Postaw na mycie wodą demineralizowaną

Sezon na mycie okien już trwa. Postaw na mycie wodą demineralizowaną

Temat mycia wodą demineralizowaną powraca. Niejednokrotnie pisałam o tym skutecznym sposobie mycia okien we wcześniejszych artykułach. Jednak mycie z użyciem wody demineralizowanej sprawdza się również na innych powierzchniach. W dzisiejszym artykule przedstawię kilka propozycji, gdzie użycie wody pozbawionej kamienia, pozostawi czystą i lśniącą powierzchnię zaraz po umyciu.

Mycie okien i fasad szklanych wodą demineralizowaną

Główną metodą jaką stosujemy przy myciu okien jest użycie myjki i ściągaczki z wykorzystaniem technik alpinistycznych, rusztowań, drabin oraz podnośników. Od kiedy w naszych rękach jest maszyna do demineralizacji wody, okna nieotwieralne znajdujące się na wysokościach myjemy z użyciem sztang teleskopowych zasilaną wodą demineralizowaną. Mycie wykonujemy bezpiecznie z ziemi sięgając, aż 21m wysokości! Fasady nieruchomości są wykonane z różnych materiałów. Czyszczenie wodą demineralizowaną bezpieczne jest na powierzchniach szklanych, blaszanych czy z klinkieru. Do każdego mycia używamy miękkich szczotek, które nie niszczą czyszczonych powierzchni. Co ważne jest to metoda nie tylko skuteczna bo pozostawia powierzchnię czystą i lśniącą zaraz po umyciu ale co najważniejsze metoda ekologiczna. Do mycia stosowana jest jedynie woda, bez użycia środków chemicznych.

Mycie żaluzji i rolet fasadowych wodą demineralizowaną

Aby móc utrzymać rolety i żaluzje fasadowe w czystości trzeba je na bieżąco myć. Najczęściej żaluzje myjemy ręcznie, jednak metoda ta pochłania sporo czasu. W przypadku gdy rolety czy żaluzje znajdują się na wysokości a okno, które osłaniają nie otwiera się, mycie ręczne możliwe jest z użyciem wysokiej drabiny bądź rusztowania. Usunięcie brudu z powierzchni żaluzji staje się trudniejsze jeśli brud zalega zbyt długo, który przez działanie promieni słonecznych zaczyna zbyt mocno przylegać do struktury. Dlatego zalecam mycie rolet i żaluzji przynajmniej raz w roku aby utrzymać je w dobrej kondycji przez długie lata. Myjąc rolety i żaluzje wcześniej wspomnianym sposobem, zastosuj miękką szmatkę z wodą i odrobiną płynu do mycia naczyń. Na końcu przetrzymaj do sucha, unikniesz tym samym niechcianych zacieków z twardej wody i brudu. Jeśli chcesz zastosować środki chemiczne, pamiętaj aby wcześniej zrobić próbę mycia w mało widocznym miejscu. Zrób to w celu uniknięcia niepotrzebnych zniszczeń powierzchni rolety czy żaluzji. Nigdy do mycia rolet nie stosuj szorstkich szczotek czy gąbeczek do mycia naczyń. Spowodują one zarysowania, uszkodzenia a nawet odbarwienia czyszczonej powierzchni.

Sprawdzoną i skuteczną metodą mycia żaluzji i rolet zewnętrznych jest użycie wody demineralizowanej. W naszej firmie stosowana ze skutecznością i zadowoleniem od kilku lat. Do mycia stosujemy szczotkę z miękkim włosiem, która delikatnie traktuje czyszczone powierzchnie, nie uszkadzając ich. Szczotki te posiadają dysze, które rozprowadzają wodę demineralizowaną po czyszczonej powierzchni. Dzięki posiadaniu sztang teleskopowych, metoda ta pozwala na umycie żaluzji i rolet o wielkich powierzchniach oraz znajdujących się na dużych wysokościach bez konieczności używania drabin, rusztowań czy podnośników.

Mycie paneli fotowoltaicznych wodą demineralizowaną

Dziś budując dom prawie każdy z Nas stawia na montaż paneli fotowoltaicznych. Wiąże się to z koniecznością utrzymania ich w dobrej kondycji. Zabrudzenia, które nie zostaną samoczynnie usunięte przez opady atmosferyczne muszą zostać wyczyszczone przez człowieka. Brud znajdujący się na panelu może prowadzić do obniżenia efektywności produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej. Jeśli doprowadzimy do zbyt silnego zabrudzenia i osadzenia kurzu na panelach fotowoltaicznych może to spowodować starty pieniężne, które to wynikną z obniżenia produktywności energii elektrycznej. Okolicznościami wpływającymi na osadzanie pyłu na panelach fotowoltaicznych są m.in.: zawartość cząsteczek pyłu znajdującego się w powietrzu, prędkość wiatru, nawilgocenie powietrza, lokalizacja, jak również kąt nachylenia położenia paneli. Gdy ich powierzchnia zostaje zabrudzona wydajność produkcji energii elektrycznej spada. Niestety naturalne samooczyszczenie powierzchni przez opady nie wystarczają. Odpowiednio dobrana częstotliwość mycia paneli jest kluczowa. Zalecamy czyszczenie nowych instalacji po dwóch latach od montażu. Kolejne mycie trzeba ustalić samemu, obserwując jak szybko osadza się brud na powierzchni. Jak wyżej wspomniałam powstanie brudu zależy od wielu czynników.

Profesjonalne mycie paneli fotowoltaicznych winno odbyć się z użyciem specjalnej szczotki zasilanej wodą demineralizowaną. U nas sprawdzonym od lat sposobem jest system filtrów UNGER https://www.ungerglobal.com/en/applications/solar-cleaning.

Jeśli interesuje Cię jak przebiega mycie paneli fotowoltaicznych z użyciem wody demineralizowanej zapraszam do przeczytania artykułu „Mycie paneli fotowoltaicznych – wady i zalety. Profesjonalne czyszczenie paneli PV” znajdującego się pod wskazanym poniżej linkiem.

Woda demineralizowana to skuteczne rozwiązanie na mycie różnych powierzchni. Eksperci naszej firmy sprzątającej chętnie doradzą, odpowiedzą na wszelkie pytania oraz przygotują darmową wycenę czyszczenia. Wejdź na naszą stronę internetową i wypełnij darmowy formularz https://ztira.pl/zapytaj-o-wycene/

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych w celu zobaczenia naszych realizacji oraz pozostałych oferowanych przez nas usług!