Rodzaje i zastosowanie środków do mycia podłóg

Rodzaje i zastosowanie środków do mycia podłóg

Mycie podłóg nie należy do najprostszych zadań w szczególności kiedy do umycia jest duża powierzchnia. Kolejny problem pojawia się w momencie złego doboru odpowiedniego preparatu do mycia podłóg, czego skutkiem są np. mazy czy śliska nawierzchnia. Jak temu zapobiegać? Czy rodzaj płynu do mycia podłóg jest istotny? W dzisiejszym artykule przedstawię kilka moich ulubionych preparatów do mycia i doczyszczania podłóg.

Uniwersalne środki do mycia podłóg

Używanie uniwersalnego środka do mycia podłóg jest dobrym rozwiązaniem. Preparaty te są ogólnodostępne, nadają się do mycia wszelkiego rodzaju posadzek oraz są najtańsze, w porównaniu do produktów przeznaczonych do wybranego rodzaju posadzki. Największym zainteresowaniem cieszą się wśród firm sprzątających, które sprzątają duże i różnego rodzaju powierzchnie. W naszej firmie sprzątającej do mycia podłóg podczas sprzątania biura używamy środka na bazie alkoholu do ręcznego mycia i pielęgnacji posadzek oraz podłóg Floor Clean Fresh 

Zalety preparatu:

 • Idealny do podłóg drewnianych i drewnopodobnych, ceramicznych, kamiennych, PCV, linoleum czy tarketu.
 • Szybko odparowuje z umytej powierzchni
 • Pozostawia po umyciu kwiatowy zapach

Podczas sprzątania własnego mieszkania czy domu polecam dobrać odpowiedni środek do danej powierzchni. Pielęgnacja dobrze dobranym płynem utrzymuje posadzkę w lepszej kondycji przez lata, zabezpiecza przed ewentualnymi uszkodzeniami i nadaje jej blasku. W dalszej części artykułu podam przykłady produktów jakim możemy zaufać w zakresie mycia podłóg.

Środki przeznaczone do mycia drewnianych i drewnopodobnych powierzchni

Lata doświadczenia zdobytego prowadząc firmę sprzątającą, pozwoliły mi na zaufanie do marki Dolphin. Kilka produktów ich produkcji używam do mycia podłóg we własnym domu. Panie sprzątające z naszej ekipy sprzątającej również z przyjemnością pielęgnują nimi posadzki w biurach jak i własnych domach. Na wyróżnienie zasługuje produkt Dolphin brillant o niezwykłym zapachu, na bazie polimerów do mycia i pielęgnacji powierzchni drewnianych i drewnopodobnych.

Zalety preparatu:

 • Idealny do podłóg drewnianych i drewnopodobnych
 • Myje oraz nabłyszcza mytą powierzchnię
 • Pielęgnuje powierzchnie wcześniej zabezpieczone polimerami
 • Pozostawia po umyciu przyjemny zapach

Drugi produkt jaki należy wyróżnić wśród innych nadających się do mycia podłóg to środek na bazie alkoholu o bardzo trwałym zapachu. Największą zaletą Dolpfin Office aroma jest jego fantastyczny i długotrwały zapach. Mycie tym środkiem mogą zostać objęte również meble. Płyn ten przeznaczony jest do używania do sprzątania w miejscach o wysokim standardzie, np. w hotelach.

Zalety preparatu:

 • Idealny do podłóg drewnianych i drewnopodobnych, mebli i regałów
 • Dobrze myje, pielęgnuje i zabezpiecza
 • Szybko odparowuje z umytej powierzchni
 • Pozostawia po umyciu przyjemny zapach

Środki dedykowane do gruntownego mycia posadzek

Niektóre posadzki przez brak lub złą pielęgnację zostają silnie zabrudzone. Wtedy zwykłe mycie podłóg preparatami do bieżącego mycia nie wystarczą. Zdarzają się również sytuacje w których całkiem nowe powierzchnie potrzebują gruntownego czyszczenia, np. po remoncie. Ekipa remontowa często źle lub w cale nie zabezpiecza posadzek przed zabrudzeniami z farb, klejów i innych produktów, które powodują ciężkie do usunięcia zabrudzenia. Podczas sprzątania poremontowego, firma sprzątająca musi zdecydować się na czyszczenie posadzek maszynowo z użyciem płynów przeznaczonych do gruntownego mycia.

Dziś dostępnych jest wiele środków, które bez problemu poradzą sobie z ciężkimi zabrudzeniami z podłóg. Dobór preparatu do gruntownego czyszczenia posadzek oraz jego odpowiednie użycie pomoże usunąć nawet najtrudniejsze plamy i zabrudzenia. Wiele razy udało nam się doczyścić posadzkę tak, że po czyszczeniu wyglądała jak nowa.

Naszym numerem jeden w doczyszczaniu posadzek jest Power Clean. Środek przeznaczony jest do gruntownego czyszczenia wielu wodoodpornych rodzaju posadzek.

Zalety preparatu:

 • Szerokie zastosowanie do podłóg przemysłowych
 • Skutecznie usuwa najsilniejsze zabrudzenia
 • Idealny do gresu, kamienia, podłóg z PCV, linoleum i innych tworzyw sztucznych
 • Środek niskopieniący i bezzapachowy

Środki ochronne do posadzek

Pragnę zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną rzecz, która jest bardzo ważna w zakresie utrzymania posadzek. Mianowicie substancje ochronne, dzięki którym nasze podłogi zostają zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Ochrona podłogi ma również przyczyniać się do zmniejszenia powstawania np. zarysowań i innych uszkodzeń, podczas codziennej eksploatacji podłogi. Warstwa ochronna powstaje w momencie, nałożenia preparatu na posadzkę, dzięki której pomożemy jej zachować swój kolor, nadać blasku a co najważniejsze, zabezpieczyć przed uszkodzeniami. Więcej na temat zabezpieczania posadzek znajdziesz klikając tutaj https://ztira.pl/polimeryzacja-posadzek-krok-po-kroku/.

Podsumowując dzisiejszy artykuł powinniśmy pamiętać o wielu rodzajach środków do mycia i pielęgnacji posadzek, które różnią się od siebie zastosowaniem. Podstawową rzeczą, nie tylko w przypadku środków do mycia podłóg ale innych również jest dokładne czytanie etykiet. Dzięki którym to, dowiemy się jak poprawnie zastosować dany środek w celu uzyskania pożądanego efektu po myciu, doczyszczaniu czy polimeryzacji posadzek. Wiem, że wybór preparatu jest szeroki i ciężko jest znaleźć ten odpowiedni. W poprzednich akapitach zachęcałam do wypróbowania niektórych środków, jakich nasza ekipa sprzątająca używa do mycia podłóg podczas wykonywania czynności sprzątania w biurach, halach czy gabinetach.

Nasza firma sprzątająca jest gotowa do podjęcia współpracy właśnie z Tobą! Pomożemy doprowadzić Twoją posadzkę do ładu. Możemy zaopiekować się nią już na stałe. Oferujemy firmom szereg usług sprzątania. Powierzając nam usługę sprzątania, podejmiesz dobrą decyzję. Nasza firma sprzątająca nie tylko doczyści posadzki ale między innymi umyje wszystkie okna, wyczyści dywany, wypierze tapicerki czy posprząta po remoncie. Wachlarz naszych usług jest naprawdę szeroki. Zapraszam do skorzystania z naszych usług sprzątania, które po realizacji sprawią, że Twoje biuro lub jakiekolwiek inne miejsce pracy będą cieszyć się stałą, nienaganną czystością.