Odkurzanie przemysłowe, odkurzanie na wysokościach i w miejscach trudnodostępnych

Odkurzanie przemysłowe, odkurzanie na wysokościach i w miejscach trudnodostępnych

Utrzymanie miejsc trudnodostępnych i znajdujących się na dużych wysokościach w czystości nie jest łatwym zadaniem. Zachowanie tych miejsc wolnych od kurzu i brudu jest konieczne z punktu widzenia bezpieczeństwa, estetyki, poprawnego funkcjonowania maszyn i urządzeń. Okresowe odkurzanie można zlecić profesjonalnej firmie zajmującej się odkurzaniem przemysłowym.

Odkurzanie konstrukcji przemysłowych

Odkurzanie i sprzątanie hal przemysłowych, produkcyjnych i magazynowych często wiąże się również z koniecznością odkurzania konstrukcji stalowych oraz odkurzaniem ścian. Dużo więcej kurzu, pyłów i zanieczyszczeń będzie osiadało w halach produkcyjnych stąd niezwykle istotne jest regularne odkurzanie znajdujących się w nich powierzchni i konstrukcji. Odkurzanie hal magazynowych może odbywać się nieco rzadziej, jednak przeważnie takie hale są wyższe i występuje konieczność pracy na wysokości.

Odkurzanie powierzchni na dużej wysokości

Do realizacji odkurzania elementów konstrukcyjnych lub instalacyjnych można wykorzystać specjalny odkurzacz przeznaczony do odkurzania przemysłowego, spełniający wymagania bezpieczeństwa i niezawodności. Do odkurzania na wysokości wykorzystuje się rusztowania, zwyżki oraz nierzadko dostęp linowy. Jako firma wykonująca profesjonalne odkurzanie na wysokościach stosujemy również odkurzacze z długimi sztangami teleskopowymi pozwalającymi na pracę z ziemi do wysokości ok. 15 m. Na końcówce takiego sprzętu znajduje się kamera pozwalająca operatorowi bieżącą kontrole stanu zabrudzenia konstrukcji, rurociągów i kanałów. Transmisja online z kamery zamieszczonej na końcówce odkurzacza pozwala na dokładne wyczyszczenie powierzchni przez pracownika znajdującego się na ziemi. Sprzątanie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu staje się wygodniejsze i bardziej skuteczne.

Odkurzanie w miejscach trudnodostępnych

Kurz i pył mogą gromadzić się na istotnych częściach maszyn, prowadząc do spowolnienia lub zatrzymania produkcji. Regularne odkurzanie i czyszczenie minimalizują to ryzyko, pozwalając zaoszczędzić koszty naprawy przy jednoczesnym utrzymaniu ciągłości procesów. Jest to często pomijana korzyść, która naprawdę ma znaczenie zarówno pod względem czasu, jak i oszczędności. Odkurzacz wyposażony jest w różne końcówki, co czyni go skutecznym w działaniu i dotarciu do najbardziej trudnodostępnych miejsc. Zwykłe odkurzacze jakie stosuje nie jedna firma sprzątająca mogą być niewystarczająca jeżeli chodzi o odkurzanie w halach magazynowych lub produkcyjnych lub po prostu sprzątanie firmy.

Profesjonalny odkurzacz przemysłowy

Korzystanie z tradycyjnych metod mopowania i odkurzania może nie być wystarczające, w miejscach w których znajdują się niebezpieczne cząsteczki kurzu, takie jak krzemionka i ołów, z którymi należy sobie poradzić. Dzieje się tak, gdy podczas używania miotły drobne cząsteczki kurzu unoszą się w powietrzu, a tym samym narażają pracowników na większe ryzyko. Zamiast tego należy zastosować odkurzacze przemysłowe, które są dostosowane do wymagań branżowych i wyposażone w filtry HEPA. Dodatkowo odkurzacze przemysłowe są również wyposażone w skuteczne i jednorazowe worki lub mokre/suche pojemniki na kurz do efektywnego przechowywania i usuwania zebranych odpadów.