fbpx

Jak wyczyścić dach? Jak przebiega i ile kosztuje profesjonalne mycie dachu, elewacji i kostki brukowej w Opolu?


Regularne czyszczenie i przegląd dachu mają kluczowe znaczenie dla utrzymania go w dobrej kondycji technicznej. Mycie dachu pomoże zachować estetykę domu na wysokim poziomie. Wiosna i lato to okres, kiedy powinniśmy zadbać o wygląd swojej nieruchomości, wykonać mycie dachu, mycie elewacji lub kostki brukowej wokół domu. W tym czasie kończy się pylenie wielu roślin oraz występują sprzyjające warunki atmosferyczne. Czyszczenie elewacji, mycie okien na wysokości, mycie dachów czy kostki brukowej w Opolu. Dowiedz się więcej na temat tego jak przebiega proces profesjonalnego czyszczenia przez wyspecjalizowaną firmę sprzątającą z Opola.

 

Mycie dachu i elewacji – jak wyczyścić dach krok po kroku?

Profesjonalne czyszczenie dachu to złożone zadanie. Niezbędnym jest posiadanie wiedzy i doświadczenia tak, aby proces mycia elewacji czy dachu przebiegał w sposób bezpieczny i skuteczny. Metoda czyszczenia dachu musi być dobrana w sposób odpowiedni do rodzaju dachówki i stanu technicznego. Najczęściej na początku mycia dachu należy nanieść na niego preparat rozpuszczający i rozmiękczający glony, osady i zabrudzenia. Następnym krokiem przy myciu dachu to zmycie zabrudzeń, metodą wysokociśnieniową lub pod niskim ciśnieniem, w zależności od kondycji technicznej.

Mycie dachów realizowane jest przez naszą firmę w całej Opolszczyźnie. W wielu śląskich i opolskich miastach posiadamy stałych klientów. Pracujemy między innymi dla firm i klientów prywatnych m.in. w Opolu, Brzegu, Strzelcach Opolskich.

Jak przebiega mycie i czyszczenie elewacji, dachu, kostki brukowej?

Przed wykonaniem usługi czyszczenia kostki brukowej lub elewacji zadbaj o kilkuminutową rozmowę z osobą zlecającą pracę z Opola. Przeprowadzenie wywiadu z osobą zlecającą prace ma na celu uzyskanie informacji na temat wieku czyszczonej powierzchni. Należy się również dowiedzieć, ile czasu minęło od ostatniego czyszczenia. Informacje te pozwolą na dobranie odpowiedniej metody czyszczenia dachu, elewacji czy kostki brukowej. Inaczej zostanie wyczyszczony dach z blachy, a inaczej dach z dachówek cementowych lub ceramicznych.

Sprawdź również: profesjonalne mycie dachów w Opolskim 

Pamiętaj!

Zadbaj o wybór odpowiednich środków czyszczących, które ułatwiają usunięcie osadów, porostów, glonów, jak również mchów z dachu czy kostki brukowej w Opolu. Impregnacja jest bardzo istotnym elementem dbania o czystość. Do tego celu dobierz odpowiedni preparat. Gdy mamy już informacje na temat stanu technicznego i wizualnego budynku, pracownik firmy sprzątającej w Opolu określa jaką metodę czyszczenia wybrał.

Elewacje i dachy sprzed kilkudziesięciu lat należy myć w odpowiedni sposób. Najlepsze w tym przypadku będzie naniesienie na czyszczoną powierzchnie specjalistycznego środka rozmiękczającego zabrudzenia, a następnie spłukanie preparatu pod niezbyt wysokim ciśnieniem lub wodą o wyższej temperaturze, aby uniknąć ewentualnych zniszczeń i ubytków materiału. Przy nowszych powierzchniach na przykład z dachówki ceramicznej czy elewacji z blachy falistej, ciśnienie może być już wyższe, a efekt mycia elewacji czy dachu będzie jeszcze bardziej zadowalający.

Czym wyczyścić dach? Jakim sposobem wyczyścić elewację i kostkę brukową?

Do umycia elewacji twojego domu niezbędne jest dobranie odpowiedniego preparatu czyszczącego i myjki ciśnieniowej. Jednak należy pamiętać, że ciśnienie do mycia elewacji i dachu musi być odpowiednio dobrane, aby uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń.

Jeśli jesteś zainteresowany wyczyszczeniem kostki brukowej, ścian lub dachu nieruchomości. Umów się na czyszczenie próbne z przedstawicielem firmy sprzątającej. Nasz przedstawiciel z Opola chętnie odpowie na wszelkie pytania dotyczące tego, jak umyć elewację czy dach.

Ile kosztuje mycie dachu i elewacji w Opolu?

Na to, jaka jest cena umycia dachu, kostki brukowej i elewacji w Opolu jednak największy wpływ ma rozmiar mytej powierzchni oraz odpowiednio dobrana technologia czyszczenia. Wypełnij formularz kontaktowy, a bezpłatnie otrzymasz wycenę mycia elewacji lub dachu. Orientacyjne stawki za mycie ciśnieniowe zobaczysz również w zakładce na naszej stronie cennik usług – mycie okien i elewacji oraz cennik usług – mycie dachów i kostki brukowej.

Cena podstawowego mycia dachu to ok. 10-20 zł/m2

Cennik mycia dachów Opole

Cena mycia dachów w Opolu i okolicznych opolskich miejscowościach jest głównie zależna od powierzchni oraz stopnia zabrudzenie. Na to, ile kosztuje umycie dachu również wpływa wysokość budynku i skomplikowanie konstrukcji dachu. W przypadku niskiego budynku o dwuspadowym dachu, cena umycia będzie najniższa.

Firma do mycia dachu, elewacji i kostki brukowej w Opolu. Mycie dachów Opole – na co warto zwrócić uwagę?

Mycie elewacji i dachów Opolskie. Nasze usługi regularnie wykonujemy w miastach Opole, Brzeg, Głubczyce, Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork, Krapkowice, Namysłów, Nysa, Olesno, Prudnik, Strzelce Opolskie. Mycie dachów – Opole, Wrocław, Śląsk!

->> ZAPYTAJ O WYCENĘ 

Niezależnie od tego czy mieszkasz w województwie opolskim, dolnośląskim czy śląskim – nasza firma sprzątająca ZTIRA z pełnym profesjonalizmem zadba o Twój dach. Posiadamy wieloletnie doświadczenie poparte licznymi referencjami, pozwalające sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom. Nasi pracownicy posiadają międzynarodowe certyfikaty IRATA, uprawniające do pracy na wysokościach, dzięki czemu praca jest bezpieczna i wysoce skuteczna!