fbpx

Jak łatwo podnieść wartość sprzedawanej nieruchomości? Skorzystaj z usług profesjonalnej firmy sprzątającej!

 

sprzątanie nieruchomościSprzedaż domu lub innej nieruchomości jest niełatwym przedsięwzięciem. W takim przypadku warto skorzystać z usług firmy pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości. Kiedy jednak chcesz zrobić to na własną rękę, przeczytaj co możesz zrobić, aby w prosty sposób podnieść wartość swojego budynku.

 

 

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Nie powinno się lekceważyć znaczenia czystości w dom. Nie trudno jest zniechęcić potencjalnego nabywcę złym wyglądem i bałaganem panującym w środku. W praktyce często właśnie jest tak, że to niedobra kondycja techniczna i zła estetyka jest tym, co odstrasza poszukiwaczy domów i nieruchomości. Kiedy nie masz czasu na gruntowne porządki lub masz na głowię mnóstwo innych spraw związanych ze zbyciem domu, warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, aby upewnić się, że Twój dom jest w najlepszym możliwym stanie, zanim zaczną oglądać go przyszli nabywcy. Oprócz posprzątania domu przed sprzedażą warto dokonać wszystkich niezbędnych drobnych napraw, ludzie często poszukują lokum, w którym mogliby od razu zamieszkać.

Sprzątnie jako łatwy sposób na podniesienie wartości nieruchomości przed sprzedażą

Łatwo zauważyć, że ludzie często kupują „oczami”. Wrażenia estetyczne oraz czystość sprzedawanej nieruchomości mogą być tym czynnikiem, który przekona do zakupu Twojej posiadłości. Podniesienie wartości mieszkania czy domu jest już prawdopodobne, kiedy je uporządkujemy. Profesjonalne firmy sprzątające specjalizują się w tym, aby nieruchomości wyglądały atrakcyjnie oraz były czyste i zadbane. Pomyśl o sprzątaniu nie tylko wewnątrz ale również części zewnętrznej budynku. Zadbaj o estetyczny wygląd podjazdu poprzez mycie ciśnieniowe kostki brukowej, umycie dachu z glonów, sadzy i osadów, umycie elewacji. Kilka prostych czynności, które może wykonać firma sprzątająca może zwiększyć zainteresowanie Twoim ogłoszeniem oraz przyspieszyć proces sprzedaży. Zyskasz kilkukrotnie więcej, niż przeznaczysz na wykonanie usług sprzątania.

Co oprócz sprzątania? Inne czynniki zwiększające wartość nieruchomości

Jak już wspomniano, sprzątanie przed sprzedażą domu, mieszkania czy biura jest podstawową i priorytetową rzeczą, jaką należy wykonać. Oprócz wynajęcia profesjonalnej i zaangażowanej firmy sprzątającej, możesz w inny sposób sprawić, aby Twoje ogłoszenie sprzedaży nieruchomości stało się jeszcze bardziej atrakcyjne. Jak to zrobić? Przede wszystkim, odśwież ściany wewnętrzne budynku oraz zadbaj o doczyszczanie i polimeryzację posadzek. Czyste ściany i podłogi są niewielką inwestycją, a potrafią zrobić ogromną różnicę w odbiorze przez potencjalnego przyszłego nabywcę. Przed przystąpieniem do malowania, uzupełnij masą szpachlową ubytki, szpary i pęknięcia. Powinieneś również dobrać neutralny kolor farby, który nie wywoła negatywnych emocji u odbiorcy, łatwiej też będzie w przyszłości przemalować je na inny kolor. Równie istotnym elementem jest podłoga. Gdy sądzisz, że doczyszczanie, lakierowanie i polimeryzacja posadzek nie będzie możliwa z uwagi na zły stan techniczny nawierzchni, możesz położyć panele lub wykładzinę.

Jak posprzątać nieruchomość przed sprzedażą?

Najprostszą odpowiedzią na tak postawione pytanie jest? Zleć wykonanie sprzątania domu, mieszkania czy biura profesjonalnej firmie sprzątającej! Kiedy jednak chcesz zrobić to samemu możesz posłużyć się poniższą krótką listą:

  1. Usuń wszystkie niepotrzebne rzeczy ze strychu, piwnicy, magazynku.
  2. Pozostałe meble uporządkuj w taki sposób, aby pomieszczenia były przestronne.
  3. Pozbądź się kurzu, pajęczyn i nieczystości.
  4. Mycie okien i ram okiennych będzie jak najbardziej wskazane!
  5. Wyczyść lub wypierz tapicerkę meblową, fotele, kanapy, sofy.
  6. Nie zapomnij o dokładnym wyczyszczeniu piekarnika, lodówki, zmywarki.
  7. Pozbądź się kamienia i naniesionych osadów z armatury kuchennej i łazienkowej.
  8. Usuń zagrzybiony silikon z miejsc narażonych na działanie wody.
  9. Wyczyść i odkurz kratki wentylacyjne oraz okap.
  10. Przewietrz pomieszczenia i nadaj im świeżego zapachu lub zamów usługę ozonowania pomieszczeń.

Jak widzisz lista czynności, które należałoby wykonać w ramach sprzątania nieruchomości przed sprzedażą jest długa. Wynajmując firmę sprzątającą z Opola, możesz być pewny, że żadna z koniecznych do zrealizowania prac nie będzie pominięta.

Zleć posprzątanie przed sprzedażą swojego domu, mieszkania, biura czy magazynu profesjonalnej firmie sprzątającej z Opola! Wejdź na stronę www.ztira.pl i umów się na bezpłatną wycenę!