fbpx

Gruntowne sprzątanie gastronomii w Opolu – doświadczenia firmy sprzątające

Kuchnia restauracyjna powinna być miejscem nieskazitelnej czystości, jak to mówi prowadząca program Kuchenne Rewolucje. Niestety, wielu kucharzy nie dba o to jak wygląda ich miejsce pracy, lub po prostu są obciążeni swoimi obowiązkami, a na sprzątanie brakuje już czasu. Dzisiaj opiszemy nasze doświadczenia z usługami profesjonalnego doczyszczania restauracji w Opolu.

Jak usunąć zaschnięty tłuszcz w kuchni?

Odpowiedź jest banalnie prosta… nie dopuścić aby tłuszcz pozostał na powierzchni i zaschnął. Najlepiej usunąć tłuszcz z każdej powierzchni zaraz po zabrudzeniu. Należy sprzątać po każdym dniu gotowania. Bieżące usuwanie zabrudzeń po smażeniu i pieczeniu na tłuszczu w kuchni jest dużo łatwiejsze, niż doczyszczanie zaschniętej pozostałości. Jeśli już staniemy przed zadaniem usunięcia zaschniętego tłuszczu, najlepiej jest go spryskać jednym ze środków: Oil Cleaner lub Grill Cleaner. Są to mocno zasadowe środki czyszczące do profesjonalnego sprzątania gastronomii. Jako firma sprzątające z Opola bardzo często z nich korzystamy, chcąc uporać się z zaschniętym tłuszczem.

Jak przebiega doczyszczanie restauracji i lokali gastronomicznych w Opolu?

Wykonaliśmy już wiele zleceń w zakresie gruntownego i kompleksowego sprzątania gastronomii w Opolu. Zakres sprzątania restauracji zależy od stanu kuchni oraz ustaleń ze zleceniodawcą. Najczęściej polega na dokładnym odtłuszczaniu wszelkich powierzchni. Zaczynamy od gruntownego mycia i doczyszczania silnych zabrudzeń olejowo-tłuszczowych z powierzchni posadzek, mebli gastronomicznych, zmywalnych elewacji wewnętrznych i zewnętrznych, kafli kuchennych nawierzchni ponad-podłogowych. Jak wykonujemy gruntowne doczyszczanie lokali gastronomicznych myjemy ramy drzwiowe i okienne. Wykonujemy odtłuszczanie okapów kuchennych, kratek i ciągów wentylacyjnych. Stosowane przez nas środki czystości posiadają Atest PZH – Świadectwo Jakości Zdrowotnej HŻ.

Jak często wykonywać gruntowne doczyszczanie w restauracji?

Właściciele i managerowie zlecają nam gruntowne sprzątanie swoich lokali gastronomicznych co najmniej raz w miesiącu. Taka częstotliwość (oczywiście przy bieżącym sprzątaniu przez zespół kucharzy) pozwala na utrzymanie kuchni w bardzo dobrej kondycji technicznej i wizualnej. Po takiej usłudze kompleksowego sprzątania gastronomii, kucharze z dużo większym zapałem wracają do swojej pracy, wiedząc, że to nie na nich spadnie usuwanie zatłuszczonych okapów, mebli kuchennych, podłóg i maszyn gastronomicznych.

Jak zwiększyć konkurencyjność baru i restauracji?

Przy tak dużej konkurencji w sektorze gastronomii, właściciele barów i restauracji muszą wyróżniać się na tle innych, a czyste środowisko jest jedną z pierwszych rzeczy, które zauważają klienci. Wielu klientów, szukając miejsca do odwiedzenia online, zwraca uwagę na opinię i standard higieny lokalu. Świeże i czyste pierwsze wrażenie może czasami wystarczyć, aby klienci przyszli do Twojego pubu lub restauracji i spędzili tam wiele godzin oraz wracali do niego. Wiadomo też, że brudna kuchnia to również nieprzyjemne zapachy. Regularne sprzątanie w restauracji wyeliminuje pojawienie się „starych” zapachów, można wykonać dodatkowo ozonowanie.

Deratyzacja w Opolskich restauracjach

Lokale gastronomiczne to miejsca, w których z definicji pojawia się wiele różnorodnych produktów spożywczych. W związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo pojawienia się insektów, gryzoni, myszy, szczurów. Ztira firma sprzątająca wykonuje również deratyzację w takich obiektach. Pomagamy gastronomi w pozbyciu się „niechcianych gości” oraz zapobiegamy pojawianiu się myszy i szczurów w budynku. Żaden gość nie chciałby widzieć przebiegającego szczura między stolikami.

Kompleksowe doczyszczanie Opolskich lokali gastronomicznych. Nasze usługi regularnie wykonujemy w miastach Opole, Brzeg, Głubczyce, Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork, Krapkowice, Namysłów, Nysa, Olesno, Prudnik, Strzelce Opolskie. Skontaktuj się z naszą firmą sprzątającą z Opola pod numerem 691906969 skonsultuj zakres oraz częstotliwość sprzątania restauracji, hotelu i innych obiektów gastronomicznych.

Zaufaj profesjonalnej firmie sprzątającej z Opola i zleć nam usługę taką jak:

  • Dogłębne czyszczenie kuchni (sufity, ściany, podłogi, armatura i wyposażenie)
  • Gruntowne czyszczenie wyposażenia kuchni (piekarniki, frytownice, chłodziarki)
  • Dogłębne czyszczenie wentylacji wyciągowej kuchni (zadaszenie, kanały, wentylatory)
  • Czyszczenie jednostek chłodniczych
  • Czyszczenie osadników tłuszczu
  • Sprzątanie toalet dla personelu i przebieralni
  • Odtłuszczanie i czyszczenie podłóg, w tym szorowanie i polerowanie