fbpx

Cztery sposoby na..? Zabezpieczenie elewacji przed ptakami Anty-ptak

anty-ptak śląskZabezpieczenie elewacji przed ptakami w czterech sposobach

Wśród mieszkańców zabudowanych terenów ptaki nie cieszą się dobrą opinią. Największym problemem dla ludzi stają się gołębie, które nieustannie odchodami zanieczyszczają budynki, parapety, dachy, chodniki czy samochody. Niemożliwe staje się nadążenie za sprzątaniem ptasich odchodów, dlatego czytając poniższy artykuł poznasz jakie metody stosuje firma sprzątająca z Tarnowskich Gór i wybierz tę najskuteczniejszą!

Dlaczego warto zabezpieczać budynki przed ptasimi odchodami?

            Żyjące wśród nas ptaki to gatunki, które bardzo dobrze przystosowały się do życia z ludźmi. Wśród nich najbardziej nielubianym ptakiem, powodującym największe zabrudzenia na naszych nieruchomościach i posesjach są gołębie. Gołębie chętnie pojawią się w skupiskach wśród ludzi z nadzieją na pokarm. Nie boją się ludzi dlatego też po upodobaniu sobie miejsca trudno jest je przegonić. Najwięcej niedogodności jakie powodują to:

  • Zanieczyszczenie spowodowane dużą ilością szpecących ptasich odchodów
  • Zniszczenia budynków, posesji, samochodów wywołane przez kwaśny odczyt ptasich odchodów
  • Choroby i alergie wywoływane przez gołębie pióra, które uczulają oraz przenoszą wiele szkodliwych i trudnych do leczenia chorób

Ochrona anty ptak jest konieczna w miejscach reprezentacyjnych. Ważnym elementem staje się zabezpieczenie elewacji przed ptakami w szczególności dotyczy to parapetów i balkonów. Prace zakładania zabezpieczeń wykonywane są najczęściej na wysokościach. Firma sprzątająca ZTIRA w zakresie swoich usług posiada prace wysokościowe w Tarnowskich Górach, Lublińcu i okolicach.

Więcej na temat usług sprzątania i prac specjalistycznych oferowanych przez naszą firmę sprzątającą na Śląsku, w Opolskim oraz Dolnym Śląsku znajdziesz klikając tutaj.

Przejdźmy zatem do wyszczególnienia i krótkiego opisania oferowanych przez nas metod zakładania zabezpieczeń anty- ptak

1. Wizualne zabezpieczenie ANTY-PTAK

Metoda wizualna jest bardzo popularna. Właściciele mieszkań i domów sami stawiają figurki emitujące drapieżniki tj.: sokoły, sowy czy pustułki, które można zakupić w każdym sklepie ogrodniczym i budowlanym. Trzeba jednak przyznać, że nie zawsze są one skuteczne, gdyby jednak były ruchome, ich skuteczność byłaby zdecydowanie lepsza. Nie mniej jednak warto spróbować ten tani i łatwy sposób na przegonienie niechcianych ptaków. Ponadto odstraszeniu ptaków pomocne będą błyszczące, odblaskowe i holograficzne materiały, jakim może być np. holograficzna taśma przeciw ptakom. Jest to rodzaj zabezpieczenia, który wydaje dźwięki niesłyszalne przez człowieka lecz dla ptaków dźwięki te są bardzo uciążliwe. Z reguły powodują, że gołębie trzymają się z dala od miejsca w którym emitowane są dźwięki. Niestety są one również słyszalne przez naszych czworonogich pupilów i inne zwierzęta. Dlatego ta metoda nie do końca sprawdzi się w naszych balkonach i posesjach.

2. Akustyczna ochrona ANTY-PTAK Tarnowskie Góry i okolice

Różne dźwięki również wpływają na odstraszenie ptaków. Niekiedy też makiety przypominające ptaki wydają również dźwięki, ale są nie tylko uciążliwe dla ptaków ale również mieszkańców zamieszkujących budynek, którego chroni wspomniane urządzenie. Mniej uciążliwe dla ludzkiego ucha stają się odstraszacze ultradźwiękowe. Jest to rodzaj zabezpieczenia, które wydaje niesłyszalne przez człowieka bardzo wysokie dźwięki. Niestety jak w przypadku taśmy holograficznej dźwięki te są słyszane np. przez psy, koty i inne zwierzęta. Metoda pomimo skuteczności działania nie do końca nadaje się na nasze balkony i posesje.

3. Siatka ochronna ANTY-PTAK

Realizując zlecenia zakładania zabezpieczeń na ptaki na balkonach najczęściej stosujemy siatkę ochronną. Jest to metoda znacznie trwalsza i skuteczniejsza od wcześniej wspomnianych. Sprawdzają się w ochronie balkonów, wnęk, tarasów, podcieni, wiat i innych na pół otwartych przestrzeniach. Siatka zabezpieczająca rozwieszona stanowi fizyczną barierę, która zapobiega przedostawaniu się ptaków na określony teren. Niestety nie każdemu z nas takie rozwiązanie przypadnie do gustu wizualnego. Tego tupu zabezpieczenie jest mało widoczne i nie ogranicza widoku z okien, nie mniej jednak ingeruje w wygląd budynku. Rzadko spotykamy się z tego typu zabezpieczeniem na ptaki na ładnych nowoczesnych elewacjach. Pomimo tego uważam, że siatka ochronna jest bardzo skuteczna, trwała, tania i łatwa do zastosowania.

4. Kolce na gołębie- najbardziej skuteczna metoda ANTY-PTAK

Według wielu z nas to właśnie kolce na gołębie są najskuteczniejszą metodą zabezpieczenia elewacji budynków przed ptakami. W naszej firmie sprzątającej również podzielamy te opinie i najczęściej stosujemy tę metodę w walce z ptakami. Kolce na ptaki dobrze wykonane są trwałe i całkiem bezpieczne. Powinny być tępo wykończone dzięki czemu nie ranią zwierząt. Spotkać można plastikowe i gumowe kolce zabezpieczające, które zdecydowanie są mniej trwałe i skuteczne.

Zabezpieczenie kolcami można montować w najbardziej trudno dostępnych miejscach. Dlatego jeśli poszukujesz firmy, która założy zabezpieczenia na ptaki skontaktuj się z nami wypełniając krótki darmowy formularz i zapytaj o wycenę.

Niezależnie od tego czy mieszkasz w województwie opolskim, dolnośląskim czy śląskim – nasza firma sprzątająca ZTIRA z pełnym profesjonalizmem zadba o to aby twoja nieruchomość została skutecznie zabezpieczona przed ptakami. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, które pozwala sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom. Nasi pracownicy posiadają międzynarodowe certyfikaty IRATA, uprawniające do pracy na wysokościach, dzięki czemu praca jest bezpieczna i wysoce skuteczna!